Horoskop: 2.4.2018-8.4.2018


Horoskop dla poszczególnych znaków zodiaku (zobacz)„Wszystko, co musimy zrobić, to zdecydować, co zrobić z czasem, który mamy do dyspozycji.”(J.R.R. Tolkien)

Nowy miesiąc kwiecień przedstawia się bardzo burzliwe. Po trudnej pełni w znaku Wagi pierwszy tydzień niesie się sobą krytyczne konstelacje. Mars i Saturn łączą się w znaku Koziorożca od 1.4.18 do 3.4.18. To jest wyjątkowa konstelacja, ponieważ Saturn wrócił tu po długiej wędrówce, która wpływa na wszystkie znaki zodiaku przez długie, nadchodzące lata. Następnie Merkury, w biegu wstecznym w kardynalnym Baranie pozycjonuje się w kwadracie do obu wyżej wymienionych planet. Należy przygotować się na ważne wydarzenia, a konflikty wymagają od nas innych mądrych strategii. Proponowałbym już od poniedziałku przemyślać wszystko, kierować rozumiem i nie wchodzić w żadne ryzyka. Powiązania planet są bardzo napięte i wystarczy moment, aby rozpętał się dramat. Każdy z Was może zastanowić się nad swoimi wartościami. Gdy gwiazdy w Baranie podrzucają ognia do boju, wypada się zastanowić, o co chcesz zawalczyć w swoim życiu prywatnym czy politycznym? Kto odważnie postanowi bronić swoich wartości i nie da ściągać emocjom na niepotrzebne tory, ma szansę opanować każdą sytuację. Istotne -nie dolewaj oliwy do ogania, ale zapobiegaj eskalacjom. Mars łącząc się z Saturnem może spowodować, że nagromadzona złość, nienawiść, wściekłość doprowadzi do działań w afekcie. Przy okazji wzrasta tendencja agresji i brutalności, nie tylko w domu, ale również w świecie. Schodź z drogi ludziom, gdzie czujesz wewnętrzne niebezpieczeństwo. Nawet niechcący można być zamieszanym w chaotyczne zdarzenia. Merkury w kwadracie do Marsa i Saturna nakazuje uwagę w ruchu drogowym, przypominając o kulturze w kontaktach, dialogach czy rozmowach. Jego zaczepny, krytyczny charakter, w znaku ognistego Barana, wzmaga ataki werbalne, zaczepki i burzliwe kłótnie. Konflikty, które rozpoczęły się w marcu przechodzą teraz do następnej rundy, ale przy tych powiązaniach gwiazd pewnie nie pozostanie kamień na kamieniu. Surowy ton góruje. On nie zwraca uwagi na wrażliwość i ludzkie uczucia. On w twardych konstelacjach egzekwuje, nakazuje, rozwiązuje, nawracając do przeszłość, rozrywając rany, pogarszając możliwości dyplomatycznego dogadania. Czy to w życiu prywatnym, czy relacjach miedzy krajami dochodzi do poważnych rozgrywek. W świecie mogą się rozpocząć protesty ludzi przeciw rządzącym, jeżeli brak jest wspólnoty i jednomyślności.. Gdzie obie strony współdziałają dojdzie do transformacji. Gdzie tego zabraknie trzeba prognozować rozpoczynające się niemożliwe dysonanse. Sama planeta komunikacji tylko w retrogacji zaostrza ewentualności. W przypadku popełnionych wcześniejszych błędów trzeba oczekiwać wyciągnie konsekwencji. Atak, w tak skomplikowanym miesiącu jest może najlepsza obroną, ale tu przesadzając można sobie strzelić samemu w kolano. Dlatego wybieraj słowa, nie obrażając innych. W każdej sytuacji musisz spodziewać się trwałych, prawnych, nieprzyjemnych następstw.

Saturn, w swoim znaku Koziorożca, spowalnia wydarzenia, nakazując nam podejmowanie decyzji w aktualnych sytuacjach życiowych. On patrzy dalej, chce zabezpieczeń, stałości, stworzenia stabilnych struktur istnienia. On wymaga od każdego z nas odpowiedzialności akceptując wysiłek i pracę, które są częścią procesu życiowego. Pluton, w tym samym znaku apeluje do odszukania należnych, innych źródeł egzystencjalnych, abyś nie czuł się bezsilny, osaczony, manipulowany czy też, aby inny tego z Tobą nie robili. Z energią boga śmierci należy przeskakiwać swoje cienie i pozostawiać za sobą skostniałe metody myślenia i działania.  Saturn i Pluton tworzą ogromną presję likwidując, zamykając i rozkładając to, co nie stoi na równomiernych nogach. A to dopiero początek.

Pod obstrzelam gwiazd stoją znaki kardynalne; Waga, Rak, Baran i Koziorożec.

Byki, Panny i Ryby oczekują dobrych konstelacji i kierują jednocześnie rozsądkiem. Bliźniaki i Skorpiony szykują to tworzenia porządku dookoła siebie. Lwy, Strzelcy i Wodniki mogą przemyśleć ciekawe projekty, ale jednocześnie ćwiczyć cierpliwość.

W miłości najlepiej wygląda do 24.4.2018 u Panny, Koziorożca oraz Byka. Wenus w ziemskim znaku obdarza te znaki wspaniałymi suwenirami. W sobotę Afrodyta ustawiając się w trygonie do Saturna da możliwość wykreowania zabezpieczeń rożnego rodzaju. Wielu z Was może już liczyć na uporządkowania i zastrzyki finansowe. Stabilizacja w miłości jest zagwarantowana. Także Raki, Skorpiony i Ryby korzystają z tego aspektu.

Ja życzę wszystkim spokojnego i przyjemnego tygodnia. Pozdrawiam Was serdecznie.

„Znajdujesz to, czego szukasz, umyka Ci to, co zaniedbujesz.”(Sokrates)

Dziś, ze względu na ferie skrócona forma horoskopu tygodnia:

Baran: kieruj się tolerancją i spokojem nie wchodząc w spontaniczne prowokacje. Aby później nie żałować. Zajmuj się sobą unikając ludzi, którzy narzekają i czarno widzą. Ty odpowiadasz sam za swoje życie.

Byk: z Wenus w Twoim znaku doświadczysz masę pięknych chwil. Podejmując decyzje o swojej przyszłości, myśl o zabezpieczeniach.

Bliźniak; nie musisz mieć zawsze ostatniego słowa. Daj innym szasnę wypowiadania i przedstawiania swoich pomysłów. Z tego, bowiem najlepiej będziesz niebawem profitował.

Rak; w każdej sytuacji, szczególnie w środku tygodnia, pomoże Ci samo-motywacja, wiara w siebie i pozytywne myślenie. Planety naprzeciw i w kwadratach sprzyjają realnej ocenie Twojego najbliższego otoczenia oraz…..samego siebie.

Lew: Buduj przyszłość z innymi, motywując przy okazji samego siebie. Samotne potyczki nie gwarantują dobrych wyników końcowych. Kwestie materialne i związków potrzebują klarowności.

Panna; Wczuj się w każde uwarunkowanie nie izolując od najbliższych. Świetnie układy gwiazd sprzyjają organizacji, dokładnej pracy i miłości.

Waga; Wiara w swoje siły jest płaszczem ochronnym od złych konstelacji. Nie wpadaj w role ”ofiary” rozstrzygając w spokoju i nie pozwalając na obrażanie. Ochraniaj swoje wartości.

Skorpion; Klarowna rozmowa oraz inteligentne decyzje umożliwią spokojne przejście siedmiu dni. Single powinny korzystać z zaproszenia Wenus. Tu jest szansa na trwałe, bezpieczne znajomości.

Strzelec: Nie stoisz pod obstrzelam trudnych gwiazd, dlatego przemyślaj i buduj każdy pomysł na innowacyjnym przesłankach. Unikaj negatywnych ludzi.

Koziorożec: połączenie Marsa i Saturna w Twoim znaku może oznaczać albo, dystans albo jednogłośne stworzenie czegoś wielkiego. Rozmowa z przyjaciółmi czy ludźmi zaufanymi pomoże pokonać duże i małe wyzwania. Rozpoczynasz życiowy projekt pracując także dla siebie.

Wodnik; W partnerstwach wszelkiego rodzaju sprzyjają otwarte rozmowy, jasne argumenty i wewnętrzny spokój. Słuchaj innych broniąc przy tym swoich pozycji.

Ryba; Ciesz się z życia. Pokaż innym swoją wewnętrzną siłę i zaufanie w przyszłość. Im więcej będziesz zajmowała się sobą tym szybciej poczujesz stabilności.

31.3.18 Słońce w Baranie, Księżyc w Wadze.

„Codziennie staraj się wykraczać poza swoje możliwości.”