Horoskop: 2014
„Nadchodzi czas, kiedy będzie trzeba wybrać między tym co dobre, a tym co łatwe.

W rok 2013 dużo rozmawialismy o zmianach, kryzysach, przemianach w gospodrace i polityce. Dużo było o niespełnonych uczuciach, rodzinie, pomocy, samotnych matkach , wizjach i fantastycznych pomysłach. Konczy sie rok Ksieżyca..zostawiamy dysputy przechodząc do ..działania!

Rok 2014 to rok Saturna.

On nie jest skory do rozmowy. On chce decyzji i konkretów. Odpowiedzialnosci za słabych i małych. Wiecej obowiązkowości dla tych co siedzą u władzy, zaufania i wiezi miedzyludzkiej.

Saturn jest panem stabilizacji, porządku , konsekwencji.

On nie prosi. On wymaga wytrwałosci i dojscia do celu.

Juz teraz można sie zastanowic; co może Saturn zmienć w swiecie, u mnie, u Ciebie?  W naszym życiu prywatnym? Rodzinnym? A może polityce, władzy?

Saturn  to cierpliwosc, mądrość, stateczność i rozsądek. On nie jest sympatyczną planetą. A do tego i najbardziej wymagającą .

Z najstarszą planetą u boku nie bedzie nam niestety do smiechu. Nie lubi lekkoduchów, szybkich, nieprzemyślanych akcji, słabych partnerst na moment, kłamstw i oszustwa.

Teraz musi iść wszystko dobrą i własciwą drogą.

Saturn wymaga szczerosci, prostoty, zrozumienia w rodzinie i związkach  wszelkiego rodzaju. Takze polityce.

 

Do czerwca 2014 planeta szczescia Jowisz bedzie jeszcze mu pomagać w poprawie spraw rodzinnych stojąc w Raku(  rodzina, uczucia, matka, ojczyzna).

Od lipca Jowisz przechodzi w znaku Lwa rozdając szczescie wszystkim znakom ognia i powietrza.( Lew, Strzelec, Baran; Waga, Wodnik, Blizniak)

Jowisz w Lwie to musniecie luxusu,pomoc w zdobywaniu osiągniec finansowych, bogactwo. W tym czasie na pewno wielu uda sie osiągnąc nie małą fortune.

Ale Lew to również optymizm, radosc, naturalne ciepło serca, dobroć dla wszystkich ludzi. Milość i wielkie historie milosne. Kazdy bedzie kochal tego Jowisza, mimo stojącego nad nim surowego Saturna. To on bedzie wzywal do oszczedzania, skromnosci i potrząsał co rusz naszymi sumieniami.

Bedzie też pare trudnych dni.  Niebezpieczna konstelacja kwadrat Urana z  Plutonem znowu pojawia sie na niebie. Gdy te dwie planety spotykają sie w kwadarcie mozna mówic o konfliktach, katastrofach, rewolucjach, strajkach, kryzysie, przemocy, fałszu.

Saturn bedzie jednak i nad tym czuwał. On jest sprawiedliwym Bogiem. Jezeli sprawy nie bedą stabilne i trwałe-nie bedzie tego akceptował. Czy w polityce, gospodarce czy też w życiu prywatnym może dosc razem z nim i kwadratem Urana/ Plutona do nagłych, nieoczekiwanych zmian.

Saturn uczy życia, a jego szkoła jest bardzo twarda. Tak długa, aż uforumiej sobie odpowiednie osobowwosci, układy, spoleczenstwa, państwa.

On chce wydobyc z nas  prawdziwe siły, talenty, zdolnosci i mozliwości. Tylko to co stałe , solidne i zbudowane na twardym fundamencie bedzie miało racje przetrwania. Saturn staruszek uczy też pewnosci siebie,samokontrolii.

Jego jakosci są prawdziwe i  przez wielu już zapomniane.

Nagą prawde nie każdy lubi przecież....

 

Foro Romano. Da sinistra, in primo piano: le 3 colonne del tempio di Vespasiano e Tito, l'arco di Settimio Severo, il tempio di Saturno-via Wikimedia Commons: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Arch_of_SeptimiusSeverus.jpg#globalusage

(Tempel Saturna)

 

„To nie dobrobyt czyni nas szczęśliwymi, lecz dobroć i sposób widzenia własnego życia. I jedno, i drugie zawsze zależy od nas samych: człowiek zawsze może być szczęśliwy, jeśli tylko tego zechce, i nikt nie jest w stanie mu przeszkodzić.”

Aleksander Sołżenicyn

 

W tym pomoze nam obok Jowisza w Lwie, takze Mars w Wadzie, który zostanie tu nietypowo długo ponieważ az 7 miesiecy! Mars wojownik bedzie walczył tu o siłe milosci, partnerstwa, dyplomacje i układy miedzy panstwowe.Uranus znajduje sie przez caly rok 2014 w Baranie dając kazdemu szanse kreatywnego spelnienia, równosci, braterstwa i indywidualnosci, autentyzmu,wolnosci, samodzielnosci, realnosci, wolność..

Saturn stoi nadal w Skorpinie  pomagając Plutonowi w Koziorożcu  w wielkich ,glebokich zmianach. Stare musi umrzec, nowe sie narodzic. Tak mówi Bóg smierci  i pan Skorpiona. Nawet małe nie potrzebne wartosci muszą odejsc. Nowe potrzebuje miejsca.

Neptun w Rybach jeszcze przez wiele lat ma dać nam zrozumienie, nadzieje, wiare w to co nie widzimy. On poprowadzi wszystkich w nowe drogi duchowe na zupełnie innym poziomie i odmiennej jakości.

Intuicja? Wielu pozna dopiero teraz co znaczy wiara i nadzieja, zrozumienie, współczucie, pomoc bezinteresowna.

Rok 2014 nie bedzie latwy z Saturnem u boku, ale oczekuje nas po nim wiecej jasnosci, prostoty,autentyzmu, wiary i nadziei w zupelnie inne jutro.

 

 

Ja życze wszystkim dobrego Nowego Roku 2014. Rodzinnych Swiąt Bożego Narodzenia. Spełnienia..!

Dziekuje za zaufanie ciesząc sie, ze wielu mogłam pomóc zapraszając już dziś na kolejne prognozy astrologiczne.

 

5.11.13 Wien

Słońce w Skorpionie.

 

„Ludzie znają dziś cenę wszystkiego, nie znając wartości niczego.”