Konstelacje dnia: 30.6.2018-1.7.2018
Konstelacje dnia 30.6.18-1.7.18

„Człowiek poznaje siebie, kiedy zmierzy się z przeszkodami.”(Antoine de Saint-Exupery)


Przed nami miesiąc lipiec z bardzo dynamicznymi konstelacjami. Już pierwsze dni prezentują się dosyć wybuchowo. Główną przyczyną jest retro bieg Mars, który dotyczy wszystkich. Pierwsza zasadą czerwonej planety jest działanie, inicjatywa i zdobywanie wyznaczonych przez siebie celów, bez marnowania energii, idąc po linii prostej i użycia przemocy( wszelkiego rodzaju). Podczas retrogracji tej gwiazdy najlepiej jest mówić otwarcie;, np.” NIE chce tego” odrzucając i eliminując agresję, która finalnie kieruje się przeciwko nas samych. Aby opanować trudne uwarunkowania, wypróbuj postrzegać się, jako wartościowa osoba kierując spokojem, a nie z furią raniąc słowem innych, dotykając przy tym i obrażając.  Co zarzucasz innym finalnie dotyczy tylko Ciebie i tego, co jeszcze nie opanowałeś w sobie. Mars jest odpowiedzialny w naszych horoskopach za osobiste spełnienie, realizacje życiowych planów i potraktowanie siebie samego poważnie, akceptując osobiste granice możliwości. Podczas biegu wstecznego w Wodniku energia Marsa kieruje nas do odszukania autentycznej woli i pragnień korzystając z intuicji, twórczej mocy i pomysłowości. W retro rozpoczyna on zrywać, przeszkadzać, przerywać napełniając nas złością, co może się ujawnić nie tylko w kontaktach i rozmowach, ale we wszystkich mediach, np. „nagonki w Internecie, wyzwiska na FB, zrywnie kontaktów, rozłączenia, intelektualna arogancja, dystans, brak zrozumienia, blokady, awarie serwerów, wirusy PC, błędy techniczne..etc. Siła Marsa biegnąc do tyłu jest gniewna ograniczając każdemu z nas życie codzienne. W partnerstwach, kontaktach rożnego rodzaju mogą pojawić się konflikty, a my chodzimy bardziej podrażnieni niż zwykle. Nadchodzący weekend rozpoczyna wejście Księżyca także do znaku Wodnika, gdzie będzie tworzył szereg skomplikowanych konstelacji z Marsem, Węzłem Karmicznym, Merkurym, Wenus oraz Uranem. Luna w znaku przyszłości pragnie wyrazić się w grupie, chce kontaktów towarzyskich, ludzi o podobnym myśleniu, przyjaciół i braterstwa. W trudnych powiązanych nie musimy od razu akceptować, np. myślenia innych upierając fanatycznie przy swoim, nie przyjmując konkretów i prawdy. W sobotę Merkury w Lwie ustawa się dodatkowo w kwadracie do Urana( konstelacja trwa 24 godziny) sprowadzając miedzy innymi nerwowość, ekscentryzm, marudzenia i niewidzialność.

Najlepiej będzie jak każdy rozpocznie kontrolę samego siebie, ale nie przez schodzenie z drogi konfliktom, które mogą wybuchnąć z byle drobnostki, ale zastanowieniu, dlaczego akurat nas to tak bardzo denerwuje, zamiast gdzie indziej, niż, na przykład dna FB rozładowywać swoje destruktywne, nieprzerobione emocje. „Rade, która dajesz dla siebie zastosuj również do siebie.”(M. Gogol.)

Do niedzieli, po pełni w znaku Koziorożca wyciągniemy konsekwencje z przeszłych wydarzeń. Możliwe, wielu z Was zrezygnuje z projektów, partnerstw bez przyszłości. Kto stoi jeszcze w uliczce jednokierunkowej powinien do niedzieli zawrócić, przemyśleć sytuacje, wybierając nowe drogi. W ten sposób zostaną zlikwidowane blokady i ślepe zaułki. Nie patrz ciągle na to, co minęło z wściekłością. Daj temu odejść w spokoju.


„Nie wychodź z siebie. Możesz nie wrócić.”(Z.Kalendkiewicz)

Życzę Wam harmonijnego nowego miesiąca i miłego weekendu. Pozdrawiam Was!


28.6. 18 Słońce w Raku, Księżyc w Koziorożcu.